14.12.14

Możesz Świętym być...

http://charytatywni.allegro.pl/swiateczna-cegielka-charytatywna-waleczny-aleks-i1148120 Każdy może zostać Świętym Mikołajem.
To jest sprawa prostsza niż się zdaje.
Byle tylko duże serca pomyślały,
Kiedy gwiazdka w górze o serduszkach małych.
Serca najzimniejsze czują wtedy żar.
Każdy dar najmniejszy, to jest wielki dar...
<<KLIK


Wiemy, że Mikołajki były tydzień temu, ale przecież nadal wszyscy jesteśmy w świątecznych nastrojach, więc post mimo że spóźniony, nadal w temacie i klimacie.
Aleks ma hopla na punkcie super bohaterów. Przez ostatni rok poznałam wszystkich manów i menów, wraz z ich nadprzyrodzonymi siłami.
Ale od pewnego czasu, w modzie zaczęły być też klocki LEGO - fajnie, nareszcie jakieś normalne zabawki - myślałam.
Niestety, jak się później okazało, zainteresowanie Aleksa wynikało głównie z fascynacji postaciami z LEGO HERO FACTORY, ratującymi świat przed zagładą (chyba).
Taką też postać, wedle życzenia dostał od Świętego Mikołaja.
Jest wóz - jest luz

Jednak w tym roku, lepszym prezentem od Mikołaja, wykazała się  Pani Mikołajowa.
Kilkanaście minut po opublikowaniu poprzedniego posta, zadzwoniła do mnie z informacją, że ma w magazynie stuningowany wóz po swoim Elfie i chciałaby go podarować Aleksowi. Nie mogłam odmówić przyjęcia dla Aleksa prezentu o którym nawet mu się nie śniło.
Prezent dla Aleksa okazał również prezentem dla mnie. Pozwolił zaoszczędzić mi wiele nerwów, czasu i dylematów, związanych z zakupem nowego wózka. Wiadomo, każda firma będzie zachwalała swój produkt, wyposażony w 101 bajerów, które niewątpliwie podnoszą cenę sprzętu a w praktyce, okażą się kompletnie nieużyteczne.
Wraz z wózkiem, Aleks dostał szansę bezstresowej nauki jazdy na wózku. W końcu mało kto, do nauki jazdy, kupuje dziecku nową furę ;) My zaś dostaliśmy możliwość nauczenia się życia z dzieckiem poruszającym się na wózku. Poobserwowania Aleksa na żywo, jakie są Jego potrzeby, na co w przyszłości zwrócić uwagę i jakie zmiany są konieczne do wprowadzenia w mieszkaniu, żeby ułatwić Aleksowi poruszanie się.Jak widać, każdy może zostać Świętym  Mikołajem, Panią Mikołajową czy dobrym  Elfem. Oczywiście na miarę swoich możliwości, wbrew pozorom aby pomóc, nie trzeba posiadać plantacji cyferek na koncie osobistym . Ha! Pomoc nie musi oznaczać jedynie wydatku. Wystarczy, że szukanie prezentów dla najbliższych, zaczniecie od portalu charytatywni.allegro.pl. gdzie prowadzone są aukcje na rzecz osób i dzieci chorych. Tym sposobem sprawicie prezenty nie tylko bliskim, ale również potrzebującym.
Wszystkim przygotowującym się do Świąt życzymy dużo zdrowia, sił i cierpliwości. Niech ten okres przedświąteczny nie przypomina jedynie shopping queen czy masterchefa, ale daje wiele satysfakcji, powodów do radości i zadowolenia.

A Tych którzy chcieliby zrobić prezent Aleksowi, skromnie zapraszam do udziału w licytacji 
aukcja trwa tylko do 15 grudnia, ale po niej będzie następna, następna i następna, tak więc nie liczy się za ile lecz ile ;) Z góry dziękujemy za każdą aukcję zakończoną sprzedażą ;)

1 komentarz: